تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

عملکرد دولت یازدهم؛ و اعلام رضایت دولتمردان اسرائیل

  " هالوی" رییس رکن اطلاعات ارتش اسرائیل در سخنانی با ابراز خوش بینی به آینده انتخابات_ایران، انتخاب مجدد دکتر حسن_روحانی را زمینه ساز و محقق کننده تغییرات مفیدی برای آینده اسرائیل قلمداد نمود. و نکته جالب توجه در سخنان وی این است که موفقترین دستاورد دولت روحانی را، عملکرد این دولت در «سیاست خارجی» عنوان نموده است.

  با توجه به عملکرد دولت یازدهم در زمینه سیاست خارجی و اقداماتی چون توافق برجام با کشورهای غربی، اتخاذ سیاست تساهل در دیپلماسی خارجی و منطقه ای، فضای باز سیاسی و اجتماعی، باید که موفقترین دستاورد این دولت را برای رژیم صهیونیستی سیاست خارجی دانست.
  چرا که این دستاورد در آینده 5 یا 6 ساله مورد انتظار آنان، به خوبی زمینه را برای قدرتمند شدن این رژیم فراهم خواهد نمود و فضای امن تری را برای افزایش قدرت و هم پیمانی با دیگرکشورهای منطقه بویژه دولتهای وابسته عربی فراهم خواهد کرد.

  حال دولت یازدهم در ارزیابی عملکرد خود، باید معیار مهم امام راحل یعنی رضایت و عدم رضایت دشمن را معیار سنجش قرار دهند، چرا که تاکنون دولتمردان غربی از تعامل با دولت ایران و توافقهای مختلف ابراز رضایت نموده و آن را زمینه ساز تعاملات بیشتر و امنیت دولتهای منطقه بویژه اسرائیل عنوان نموده اند.

  چنانکه « مارتین_ایندیک» نائب رئیس موسسه بروکینز در اجلاس سابان خطاب به جان کری گفت: «... دست کم برای یک دهه آینده، اسرائیل با این توافق از امنیت بیشتری برخوردار خواهد شد.»

  اندیشکده برهان


  این مطلب تا کنون 55 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 19 دي 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

آمار امروز چهار شنبه 26 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158713
 • بازدید امروز :169504
 • بازدید داخلی :9496
 • کاربران حاضر :190
 • رباتهای جستجوگر:444
 • همه حاضرین :634