خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

به مناسبت سالروز قیام 19 دی مردم قم

  اربعین به اربعین تا سقوط پهلوی

  در واکنش به سخنرانی‌های امام، هویدا به شاه پیشنهاد می‌کند پاسخ به آن در یک مقاله داده شود و مقاله‌ی «ایران و استعمار سرخ و سیاه» در روز 17 دی‌ماه‌‌ به چاپ میرسد. در این مقاله‌ی توهین‌آمیز قیام 15 خرداد حاصل پیوند دو استعمار سرخ (یعنی کمونیسم) و استعمار سیاه (یعنی ارتجاع) دانسته شده و امام خمینی عامل خارجی معرفی می‌شود، ادعایی موهن که باعث خشم مردم میشود.
  در 19 دی مردم قم در روزی خونین، دست به تظاهرات زدند و طلاب و علما نیز با تعطیل کردن حوزه‌های علمیه به مردم پیوستند که این تظاهرات توسط عمال رژیم به خاک و خون کشیده میشود.
  دستگاه امنیتی رژیم پهلوی، که با به راه انداختن رودخانه‌ای از خون، همه چیز را تمام‌شده می‌دانست، ناگهان در اربعین شهدای 19 دی قم، با تظاهراتی روبه‌رو میشود که باز هم چاره‌ای جز به راه انداختن حمام خون پیدا نمیکند.
  با قیام قم، آهنگ حرکت انقلاب به صورت «استراتژی چهلم‌ها»ی پشت سر هم، با صورت و محتوای کاملاً اسلامی، شتاب فزاینده و گسترده‌تری به خود گرفت و طی یک سال سبب سقوط پهلوی شد.
  این نهضت، که با بهره‌برداری از آیین مذهبی تشیع کار خود را آغاز کرد، پیش از همه چیز موجبات شناساندن محبوبیت و نفوذ رهبر ایران در میان مردم شد.

  اندیشکده برهان


  این مطلب تا کنون 33 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : مردم ,میشود ,استعمار ,اربعین ,سقوط پهلوی ,
  به مناسبت سالروز قیام 19 دی مردم قم

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر